השקעות אלטרנטיביות

גיוון תיק ההשקעות שלכם בעזרת השקעות אלטרנטיביות

אחד מהכללים הראשונים בעולם ההשקעות, הוא גיוון תיק ההשקעות ופיזור סיכונים. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא באמצעות השקעות אלטרנטיביות. מה שפעם היה זמין רק ללקוחות כשירים (אשר בחזקתם נכסים נזילים בשיווי של למעלה מ-8 מיליון ₪ והכנסה של מעל ל-1.2 מיליון ₪), ומשקיעים גדולים, הפך לכלי השקעה לגיטימי עבור אנשים רבים, אשר אין בידם סכומים אלו. המגמה הפופולרית של השקעות אלו מונעת על ידי התשואות העקביות והתנודתיות הנמוכה שהן מציעות בהשוואה להשקעות מסורתיות בשוק ההון ההפכפך, מה שהופך אותן לבעלות סיכון נמוך ואטרקטיביות רבה.

כיצד משקיעים בהשקעות אלטרנטיביות ומה חשוב לדעת

ניתן להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות באמצעות חשבון מסחר בבנק או בית השקעות. כאשר שוקלים השקעה זו, חשוב לבחון ולהבין את מנגנוני הבקרה הקיימים. שיקולים מרכזיים כוללים את הגוף המפקח על ההשקעה, הגוף השיווקי, ומהי זמינות רישומי ההשקעה של הקרן או החברה המשווקת. כמו כן, יש לבחון היכן ניתן לעקוב אחר ההשקעה והיכן מושקעים הכספים. גורם חשוב נוסף אשר יש לקחת בחשבון הוא תקופת ההשקעה. מדובר בהשקעות לטווח ארוך, המתחילות בדרך כלל בשנתיים ועשויות להגיע גם לארבע שנים ויותר. בניגוד למסחר בבורסה, המשקיעים בהשקעות אלטרנטיביות אינם יכולים למשוך בקלות את השקעתם, אך משך ההשקעה ונזילות הכספים מהווים יתרון גדול, שכן השפעות תנודות שוק ההון ומשברים כלליים על השקעות אלו הינן מינוריות ולכן מדובר בהשקעה בסיכון נמוך.

למי מתאימות השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלו מכסות מגוון רחב של אפשרויות כגון פרייבט אקוויטי, נדל"ן, תשתיות ועוד. השקעות אלטרנטיביות מתאימות ללקוחות כשירים ולא כשירים שיש להם צבירה של למעלה מ-500,000 ש"ח בקופות גמל, קרנות השתלמות, חלק הון בביטוח מנהלים או קרנות בבנק. לדוגמה, קרן FOF CREDIT ONE דורשת שילוב של 350,000 ₪ בחשבון בנק ועוד 400,000 ₪ בקופות גמל או קרנות השתלמות, בסך כולל של 750,000 ₪, על מנת להיות מושקעים בקרן. הדרך המיטבית לבצע השקעה שכזו, המונה פרמטרים רבים, היא דרך מתכננת פיננסית פנסיה וביטוח מנוסה ומקצועית, אשר תלווה אתכם לאורך כל הדרך, ותדאג לכך שתבצעו את ההשקעה המשתלמת והמניבה ביותר.

מדוע להשקיע בהשקעות אלו?

השקעות אלו מציעות כאמור מספר יתרונות כגון יציבות, פיזור סיכונים, תנודתיות נמוכה והסתברות לתשואה גבוהה יותר בהשוואה להשקעות מסורתיות במניות ובאג"ח. תשואת השקעות אלטרנטיביות משתנה ותלויה בסוג ההשקעה וברמת הסיכון הנלווית לה. זו אמנם אינה ידועה מראש, אך נוכחנו לראות, בעיקר בשנים האחרונות, כיצד יכול העולם להשתנות מהקצה לקצה ברגע אחד, ואנשים רבים מעוניינים בהשקעה אשר תניב גם בזמנים כאלו. קרנות אשר השקיעו בהן בסמוך לנפילות בשווקים הראו תשואות גבוהות במיוחד. עם זאת, יש להיות בעלי יכולת והבנה בתחום על מנת לקבלת תשואות גבוהות. לכן מוטב להיעזר במתכננת פיננסית פנסיה וביטוח אשר מכירה את עולם זה על בוריו.

מתכננת פיננסית פנסיה וביטוח מקצועית להשקעה הטובה ביותר-

לסיכום, השקעות אלטרנטיביות מציעות מגוון רחב של אפשרויות למשקיעים המעוניינים לאזן את תיקי ההשקעות שלהם ולפזר סיכונים. אמנם מדובר בהשקעות לטווח ארוך אשר הינן נזילות פחות, אך בעקבות כך הן מספקות יציבות, תנודתיות נמוכה ופוטנציאל לתשואה גבוהה. על מנת לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בתחום, ולהגיע לתוצאה האופטימלית, יש לפנות למתכננת פיננסית פנסיה וביטוח מנוסה ומיומנת, כגון נופר אוהב שלום, אשר תנווט איתכם את הדרך בעולם ההשקעות.

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support